Autor Wątek: [Audi A4 B5]wymiana przerywacza kierunkowskazów  (Przeczytany 15821 razy)

0 Użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Kowi87

• Gość
Odp: [Audi A4 B5]wymiana przerywacza kierunkowskazów
« Odpowiedź #10 dnia: Lipiec 22, 2009, 23:28:54 »
Wiesz co ja rozebrałem konsole dostałem sie do przycisku ale nie wiem jak go wyciagnąć, w poniedziałek oddaje auto do mechanika to przy okazji tym sie zajmie :gwizd: to napisze w jaki sposób to wyjąć
sam problem tego ustrojstwa polega na tym ze lubi sie zawiesić ten przerywacz czasem pomaga mocniejsze uderzenie reką w deske nad środkowymi nawiewami(powaznie) u mnie działał po takim manewrze prawie tydzień :gwizd:

Offline al1212

• USER
  • Kraj: POLAND
  • Miasto: xxx
  • Model: Audi A4 B5
  • Oznaczenia Silnika: 1.9 TDI 90KM AHH
  • Rocznik Auta: 1999
  • Rodzaj Napedu: FWD
  • Rodzaj Paliwa: Pb
  • Typ Nadwozia: Sedan
  • Województwo: Łódzkie
« Odpowiedź #11 dnia: Lipiec 31, 2009, 21:47:28 »
Wiesz co ja rozebrałem konsole dostałem sie do przycisku ale nie wiem jak go wyciagnąć, w poniedziałek oddaje auto do mechanika to przy okazji tym sie zajmie :gwizd: to napisze w jaki sposób to wyjąć
sam problem tego ustrojstwa polega na tym ze lubi sie zawiesić ten przerywacz czasem pomaga mocniejsze uderzenie reką w deske nad środkowymi nawiewami(powaznie) u mnie działał po takim manewrze prawie tydzień :gwizd:

odebrałeś już auto???? wiesz jak sie dostać do tego dziadostwa???? bo mnie sie zacina coraz częściej

Kowi87

• Gość
« Odpowiedź #12 dnia: Sierpień 01, 2009, 12:01:36 »
Zobacz w dziale warsztat, Rtocki opisał przy okazji ta czynnosc w temacie zwiazanym z modułem kierunkowskazów

Offline MILEK2005

• ZIELONY
  • Audi A4 Club Polska - Forum, Klub, Cześci, Spalanie, Dane Techniczne, Tuning, Opinie Audi A4 S4 RS4 - forum awaryjne www.audiclub.pl
  • Kraj: POLSKA
  • Miasto: GDAŃSK
  • Oznaczenia Silnika: 1,9TDI 115KM
  • Rocznik Auta: 2000
  • Rodzaj Paliwa: ON
  • Skrzynia Biegów: Manualna
  • Typ Nadwozia: Avant
  • Województwo: Pomorskie
« Odpowiedź #13 dnia: Luty 03, 2010, 08:35:08 »
Witam,

Mi się udało dojść do momentu jaki jest pokazany na zdjęciu. Osłonę przycisków odchyliłem śrubokrętem od góry (są zatrzaski metalowe), a potem tylko schody - ciągnąłem dosyć mocno :mad: i udało mi się tylko zdjąć czerwony znaczek świateł awaryjnych a nie całą kostkę.

Proszę napisać precyzyjnie jak ją wyciągnąć żeby nic nie uszkodzić (trzeba podważać czy coś?) :sorry:

jednak nie wiem jak zdjecie dodac ;(

Offline eslimak2

• USER
  • Audi A4 Club Polska - Forum, Klub, Cześci, Spalani
  • Kraj: Polska
  • Miasto: Janowice Wielkie
  • Oznaczenia Silnika: [AVG] 1.9 TDI 110 KM
  • Rocznik Auta: 1999
  • Województwo: Dolnośląskie
« Odpowiedź #14 dnia: Luty 05, 2010, 22:15:35 »
Witam,

Mi się udało dojść do momentu jaki jest pokazany na zdjęciu. Osłonę przycisków odchyliłem śrubokrętem od góry (są zatrzaski metalowe), a potem tylko schody - ciągnąłem dosyć mocno :mad: i udało mi się tylko zdjąć czerwony znaczek świateł awaryjnych a nie całą kostkę.

Proszę napisać precyzyjnie jak ją wyciągnąć żeby nic nie uszkodzić (trzeba podważać czy coś?) :sorry:

jednak nie wiem jak zdjecie dodac ;(
Tak jak mówisz trzeba podważyć są tam dwie blaszki które trzymają z boków śmiało następnie możesz zdjąć można go rozebrać najpierw trójkąt czerwony a następnie  cała obudowa przechodzi do przodu  w środku są dwa styczniki jeden odpowiada za awaryjne drugi za kierunki w moim przypadku wystarczyło podgiąć styk i jest ok  mam taki przełącznik  nie podginany oryginalny używany mogę odstąpić inf na PW
http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/bb80c7fea5d7d452.html
http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/79289664ab07dc76.html
http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/c0b2c507cd9615a6.html

Offline MILEK2005

• ZIELONY
  • Audi A4 Club Polska - Forum, Klub, Cześci, Spalanie, Dane Techniczne, Tuning, Opinie Audi A4 S4 RS4 - forum awaryjne www.audiclub.pl
  • Kraj: POLSKA
  • Miasto: GDAŃSK
  • Oznaczenia Silnika: 1,9TDI 115KM
  • Rocznik Auta: 2000
  • Województwo: Pomorskie
« Odpowiedź #15 dnia: Luty 08, 2010, 11:08:43 »
Dzięki za info. Może innym się przyda bo ja już sobie poradziłem za pomocą Googli zobaczyłem jak wygląda taki przerywacz po wyjęciu i wtedy wydedukowałem ze mogę ciągnąć na siłę ;)

Ja osobiście kupiłem nowy koszt to 160 zł oryginał, z zamiennikami b. ciężko.

Dodatkowo udało mi się dorwać schemat elektryczny i jak zewrzemy w kostce dochodzącej do przerywacza 2 z 3 to miniemy stycznik. Po załączeniu zapłonu i włączeniu kierunkowskazu powinien się świecić na stałe, to eliminuje nam uszkodzenie przełącznika kierunków przy kierownicy. Mamy teraz pewność ze padł przerywacz.