Autor Wątek: [Audi A4 B5]wymiana przerywacza kierunkowskazów  (Przeczytany 17401 razy)

0 Użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Kowi87

• Gość
[Audi A4 B5]wymiana przerywacza kierunkowskazów
« dnia: Czerwiec 03, 2009, 21:33:30 »
Ma ktos jakiś opis jak sie do niego dostać żeby nie połamać nic. Wiem ze jest za przyciskiem świateł awaryjnych. Chodzi mi o wersje poliftową ::) Ile moze kosztować takie pieruństwo
Powód zmiany jest taki że juz kiedys zawieszała sie( nie migały kierunki) uderzyłem mocniej w deske i odziwo odwiesił sie aż do dzisiaj :mad: i juz nie pomaga takie uderzanie, wiec postanowiłem go poprostu wymienić na swieży model
Poratuje ktos??? :worshippy:
« Ostatnia zmiana: Czerwiec 04, 2009, 00:19:47 wysłana przez adikrakow »

Offline tomi76

• STAŁY BYWALEC
  • Kraj: Polska
  • Miasto: Gliwice
  • Model: Audi A4 B8
  • Oznaczenia Silnika: 2.8 AAH
  • Rocznik Auta: 1995
  • Rodzaj Napedu: Quattro
  • Rodzaj Paliwa: Pb+LPG
  • Typ Nadwozia: Sedan
  • Województwo: Śląskie
Odp: wymiana przerywacza kierunkowskazów
« Odpowiedź #1 dnia: Czerwiec 03, 2009, 22:05:15 »
Kowi a nie jest tak, że wina zwiechy kierunków to nie przerywacz a syf w przełączniku zespolonym przy kierownicy...? Mnie też tak się działo i pierwsze co to właśnie rozgrzebałem przerywacz, ale nic to nie dało a potem wpadłem na to, że własnie tam może coś być nie tak. Po "serwisie" czyli rozebraniu, wyczyszczeniu, przetarciu drobnym papierkiem styków, poprawieniu sprężynek i poskładaniu wszystko śmiga jak miło - już ponad rok a przerywacz jaki był taki jest. Gdybyś jednak chciał go wymienić, to chyba raczej cały wraz z włącznikiem awaryjnych a wyciąga sie go dosyć prosto : śrubokrętem powarzasz "klawisz" awaryjnych tak aby zeskoczył z zaczepów a następnie wąskimi kleszczami chwytasz za górną krawędź ustrojstwa widoczną właśnie po zdjęciu klawisza i zdecydowanie ciągniesz aż wyskoczy z gniazda.
« Ostatnia zmiana: Czerwiec 03, 2009, 22:06:52 wysłana przez tomi76 »

Kowi87

• Gość
« Odpowiedź #2 dnia: Czerwiec 03, 2009, 22:53:54 »
No własnie udało mi sie ściagnać ramke dopiero, jutro bede myślał jak ściagnać dalszą częśc plastików tam gdzie mam wysówany stojak na kubek i przycisk awaryjnych.
A z tą manetką to żeby ja rozebrać to musze kierownice ściagać??

Offline tomi76

• STAŁY BYWALEC
« Odpowiedź #3 dnia: Czerwiec 03, 2009, 23:39:32 »
No własnie udało mi sie ściagnać ramke dopiero, jutro bede myślał jak ściagnać dalszą częśc plastików tam gdzie mam wysówany stojak na kubek i przycisk awaryjnych.
A z tą manetką to żeby ja rozebrać to musze kierownice ściagać??
No niestety... kierownicę trza ściągnąć. Ale tak jeszcze dla pewności przeglądnąłem nieco informacji tu i tam i okazuje się, że takie zwieszające się kierunkowskazy to dosyć częsta przypadłośc w B5 i w 90% przypadków czyszczenie przełącznika zespolonego pomaga.
A po co ściągasz plastiki wokół?? Ściągnij klawisz bez demontowania czegokolwiek wokół a następnie tak jak napisałem wyżej wyciągniesz cału przełącznik od awaryjnych czyli razem z przerywaczem do kierunków.

Kowi87

• Gość
« Odpowiedź #4 dnia: Czerwiec 03, 2009, 23:49:55 »
zeby dostać sie do przekaźnika musze rozebrać częsciowo kokpit. Ja mam wersje poliftową, i mam taki przycisk awaryjnych
http://www.allegro.pl/item634703914_org_wlacznik_swiatel_awaryjnych_audi_a4_98_01.html

Offline tomi76

• STAŁY BYWALEC
« Odpowiedź #5 dnia: Czerwiec 04, 2009, 00:05:09 »
Fakt. Niedopatrzenie z mojej strony. Zanim wydasz te parę złotówek, zerknij do przełącznika zespolonego - trzeba troche pogrzebać ale gdyby tam tkwił problem zawsze będziesz do przodu.

Kowi87

• Gość
« Odpowiedź #6 dnia: Czerwiec 04, 2009, 00:08:27 »
Hmm jutro spróbuje wyjac ten mój przerywacz i go przeczyscić, znalazłem info ze czasem tez pomaga, a m.in. numer sobie spisze wrazie czego

CIS

• Gość
Odp: [Audi A4 B5]wymiana przerywacza kierunkowskazów
« Odpowiedź #7 dnia: Czerwiec 04, 2009, 14:38:41 »
tomi76 kiedy bedziesz u nas na spocie, bo ja mam to samo i musze tez sie dobrac do tego przerywacza w kierownicy i moglbys m pomoc, bo pewnie dla ciebie to 10 min roboty (dostanie sie do tego przerywacza) a ja sam nie chce nic robic, bo cos zwale i :moon:

sLoDkI

• Gość
« Odpowiedź #8 dnia: Czerwiec 30, 2009, 13:06:43 »
I jak rezultaty? Da się rozłożyć na kawałki ten przekaźnik od kierunków/awaryjnych czy od razu zabierać się za zdejmowanie kierownicy i czyszczenie przełącznika z tamtej strony?

Mam to samo.. do tego słyszę jeszcze jakieś spięcia w panelu klimy - niby działa normalnie, ale coś bzyczy po odpaleniu fury. VAG pokazał jakiś błąd zwarcia z plusem  :scrachin:

Pozdrawiam,
Kuba

zapraszamy do dzialu witamy
« Ostatnia zmiana: Czerwiec 30, 2009, 15:52:11 wysłana przez adikrakow »

Offline al1212

• USER
  • Kraj: POLAND
  • Miasto: xxx
  • Model: Audi A4 B5
  • Oznaczenia Silnika: 1.9 TDI 90KM AHH
  • Rocznik Auta: 1999
  • Rodzaj Napedu: FWD
  • Rodzaj Paliwa: Pb
  • Województwo: Łódzkie
« Odpowiedź #9 dnia: Lipiec 22, 2009, 22:17:59 »
wie ktoś jak sie dostać do przerywacza kierunków w wersji poliftowej aby  nic nie uszkodzić?????